VODAFONE RED FAMOUS CUP’ TA YELKEN AÇTI

2G3I6565MARINA YACHT CLUB BODRUM ‘un Milta Marina ve BAYK’ın katkılarıyla düzenlediği Vodafone Red Famous Cup yelken yarışlarının sekizincisi 21-22 Eylül tarihlerinde Bodrum’da gerçekleşti.

Her sene yeni bir heyecan ve farklı isimlerle gerçekleşen “ Vodafone Red Famous Cup”ta  bu sene;  Gani Müjde, Belma Canciğer Müjde,Alp Kırşan, Ivana Sert, Sarp Akkaya, Kaya Akkaya, Berke Üzrek, Pascal Nouma, Mehmet Aslantuğ, Berna Laçin, Billur Kalkavan, Buğra Bahadırlı, Burak Hakkı, Kenan Vural, Tayanç Ayaydın, Ece Erken, Akın Altan,Hande Subaşı, Zeyno Gönenç, Yonca Evcimik,Ozan Güven, Bekir-Göksu Derya Aksoy,Serbest Dalgıç Şahika Encümen,Ece Vahapoğlu,Ümit Erdim,Ersin Korkut,Güneri Civaoğlu, Fatih Erkoç gibi ünlü isimler yarışçılarla birlikte rüzgara karşı yelken açtılar.

Yarışın ilk gününde Bodrum Kalesi açıklarından start alan tekneler,16-20 knot kuzey-kuzey batıdan esen rüzgar ile 17 millik Bodrum – Kıstak Adası – Bodrum offshore rotasında yarıştılar.Yarışın ikinci gününde ise rüzgarın 25-27 knot esmesi nedeniyle yarış iptal oldu.

 

Ödül töreni 22 Eylül Pazar günü Marina Yacht Club Bodrum’da  Gani Müjde sunumu ile başladı. IRC 1 Sınıfı birincisi VODAFONE BOREAS, IRC 2 Birincisi OAKLEY MATADOR, Irc 3 Birincisi EFES-PORAZ,Irc 4 birincisi 3 T, Destek sınıfı birincisi HARMAN tekneleri oldu.Vodafone Red Famous Cup IRC Genel sınıfı Birincisi OAKLEY Matador teknesi ile Cüneyt Büyükuçak ve ekibi oldu.

 

Teknelere dağıtılan HTC ONE MİNİ akıllı telefon ile çekilen fotoğraflar arasında yapılan yarışmada Berna Laçin’in çektiği fotoğraf en iyi fotoğraf hikayesi seçildi.

Yarışçılar ödüllerini sanat, spor, basın ve siyaset camiasının en önde gelen isimlerinden aldıktan sonra, Fatih Erkoç & Zafer Çebi Orkestrası’nın gönülleri fetheden şarkıları ve enfes müzik ziyafeti ile yarışın yorgunluğunu attılar.

 

 

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *