VİALANT’ DA JUNGLE VAHŞİ HAYAT İZİNDE

VİALANT’ DA JUNGLE VAHŞİ HAYAT İZİNDE

İnternette dolaşırken İstanbul’da hizmet veren Viaand’ın bir faaliyeti olan Jungle (Vahşi Hayvanlar Sergisi) için biletler dikkatimi çekti. Şu dönemde sanırım tatilin yaklaşmasından dolayı indirimdeydi. Birçok yerden servisin olması ulaşımı kolaylaştırıyor.
Vialand’a ulaştık ve Jungle’a ayrılan bölümden içeri girdiğimizde bizi dehşet bir manzara bekliyordu. Dehşet deyince korkunç anlamında değil tabi ki. Yıllardır filmlerde gördüğümüz, boğa yılanları, anakondalar, engerekler, çeşitli yılanlar, trantula, timsah ve çeşitli örümcekler, iguanalar ve bukelemunlar, bir cam ötenizde size bakıyor. Diğer bir alanda bir grup pirana, masum masum durağan bir şekilde sizi izlerken, dudaklarını uzatıp size balkan akvaryum bölümünden bir başka balık atlayıp zıplayıp resmen size show yapıyor. Ortam da buna uygun dizayn edilmiş. Bir mağara içinde gibisiniz özel bir ışıklandırma yapılmış.
Ya o minik maymunlar, denizin içinden belki okyanusların dibinde bulunan dev kabuklu canlılar.
Tamamen görsel bir şölen sunuyor. Fakat anakondaların muhafaza edildiği cam bölümler bir kırılsa nasıl bir aksiyon bekler bizi aklıma getirmek bile istemem doğrusu. Zaten böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Tüm önlemler alınmıştır mutlaka.
Gördüklerinizi, izlenimlerinizi sohbet edeceğiniz bir yakınınızla gitmişseniz, soğuk bir içecek ya da bir çay eşliğinde anlamlandırabilirsiniz. Dönüş için az ötedeki servislere binip evinize dönerken yaşadığınız günü sessizce gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz…

Viaand1

Viaand2

Viaand3

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *