Termal Turizm Sektörü Afyonda Buluşuyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, SGK, Valilik, Belediye Başkanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü, Termal Tesisler ve Sağlık Kuruluşları, Üniversite Hastaneleri, Sigorta Şirketleri, Termal Sağlık Turizmi sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için bir araya geliyor.

TERMAL TURİZMİ AFYON’DAN DÜNYAYA AÇILIYOR.

Türkiye; jeotermal kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyada ilk yedi ülke arasında, Avrupa’da ise birinci sıradadır. Afyonkarahisar ilimiz dünyanın en zengin termal kaynakları ve zengin tarihi dokusuyla ülke termal sağlık turizminin parlayan yıldızıdır. Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan kongremizin amacı; termal sektöründeki değişim ve yenilikleri farklı yönleriyle değerlendirmek ve sektörün sorunlarına, sektörün tüm paydaşlarının bir araya geleceği toplantılarla çözüm alternatifleri oluşturmaktır.

ULUSLARARASI KATILIM İLE TÜRKİYE BÖLGEDE GÜÇLÜ ROL OYNUYOR.

Uluslararası katılımlı olarak bu yıl ilk defa yapılacak olan kongreye; Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Asya gibi yakın bölgeler başta olmak üzere birçok ülkeden önemli sayıda Termal Turizm temsilcisi ile yurt içinden termal, medikal, spa& wellness turizmi ile ilgili profesyoneller, yöneticiler ve akademisyenler katılıyor.

Sektörümüzün önemli paydaşlarından olan Termal Sağlık İşletmecilerini ve diğer  hizmet sağlayıcı firmalarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *