Tarsusta’ki Gizemli Kazıda İncil mi Aranıyor

Tarsusta’ki Gizemli Kazıda İncil mi Aranıyor

Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde yörütülen gizemli kazının vatikana kadar uzandığı iddia edildi
Gizemli kazının sırrını çözmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 5
kez denemesine rağmen kazı bölgesine giremedi.

Polis gözetiminde yapılan kazılarda Hıristiyanlık için önem arzeden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i arandığı iddia edildi.

Aytuğ Atıcı Şok İddia

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, esrarlı kazıda Hıristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’inin arandığı iddia etti.

Atıcı, bu kazıdan önce doğrudan Vatikan’dan gönderilen koordinatla define avcılarının çalıştırıldığına dair bilgiler aldığını söyledi.

ARKEOLOGLAR KAZI ALANINA GİRMEK İSTEMİYOR

Atıcı, “Ben oraya arkeolog götüremiyorum. Arkeoloji Derneği’ni aradım, birçok arkeolog var. ‘Ben hekimim, oraya girsem de anlamam. Siz de gelin’ dedim. Ama arkeologlar korkudan giremiyorlar. İşin uzmanları bunun arkeolojik kazı olmadığını söylüyorlar. Orası bir define yeri, yani devlet define arıyor. İlk gittiğimde avluya aldılar. Ne göreyim ben, mağara ağzı gibi 4 delik var. ‘Vallahi de billahi de bir şey çıkmadı’ dediler. O zaman niye 24 saat Özel Harekât koruyor? O gün oranın en yetkilisi benimle çadırda görüştü. Polisler onu korumak için etrafımızı uzun namlulu silahlarla sardılar, adeta etten bir duvar ördüler. ‘Nereden geliyorsunuz?’ dedim, ‘Sormayın’ dedi. Sanıyorum MİT’ten bir yetkiliydi. O kişi, olayın pek çok uluslararası bağlantısı olduğunu söyledi. ‘Bu Vatikan’la ilişkilidir. Hocam bu milli bir meseledir. İnanın burada milli bir iş yapıyoruz. Sizden ricam 10 gün sabredin’ dedi. Ama 10 aydan fazla geçti üzerinden.

GİZEMLİ OLAYLAR
Gizemli kazı bölgesinde kazıda görevli bir polis memuru ensesinden silahla vurularak ölmüştü. İntihar denilerek üstü kapatılan olayın kazı çalışmalarının gizemi ilgili bir cinayet olabileceği şüphesinide beraberinde getirdi.

Bölgedeki evlerin fahiş fiyatlara kiralanması ve satın alınması olayın gizemini dahada artırıyor.images

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

1 Comment

  1. Galatasaray 02 Kasım 2017 at 07:02

    Bu olay daha çok su götürür. Kimse canından olmasında.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *