Tam Laz İşŸi

elektirik.jpgKaradeniz gezisine çıkıp Ayder yaylasına gitmemek olmaz. Ayder yolunda hemen yolun kenarında bir mucidin kurduğŸu alabalık tesislerini görebilirsiniz. Burayı fark etmeniz çok kolay. Gündüz vakti de elektrikleri yanmaktadır.  €œ Ha bunlar lazdur gece elektiriğŸi söndürüp gündüz yakıyorlardır€ diye bir Temel fıkrası belki gelir aklınıza. Ama olay böyle değŸil. Buranın en büyük özelliğŸi kendi elektriğŸini kendi üretmesidir.

 

Burada yemeğŸinizi yerken bir yandan da eşŸi bulunmaz doğŸayı, coşŸkuyla akan fırtına deresini seyrederek mutluluğŸun ve huzurun doruklarına ulaşŸacaksınız.

 

Burada Karadeniz mutfağŸınıda yani Laz mutfağŸında tadabilirsiniz. Tere yağŸda alabalığŸı, hakiki laz böreğŸini, ayder balını, mısır ekmeğŸi ile muhlamayı, köy ekmeğŸini ve daha bir çok  yöresel yemekleri burada tadabilirsiniz.

 

MeşŸhur dere değŸirmeninden mısır unu satın alabilir, kendi kovanlarından üretilmişŸ doğŸal ayder balı ve karakovan balını sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Bu tesiste sadece yiyecekler değŸil balık yemini de kendileri üretiyor.

 

Tesisin sahibi olan Mucit Mustafa sizler için her şŸeyi düşŸünmüşŸ; adrenalin severler için dev salıncaklar, tulum eşŸliğŸinde şŸelale yürüyüşŸleri, yaylalara atlı parkurlar, zirve meraklılarına Türkiye€™nin en yüksek zirvelerinden biri olan kaçkar€™a tırmanma fırsatı , doğŸa yürüyüşŸleri ve yaban hayatı gözlemciliğŸi sizleri bekliyor.  

 www.ayderdoga.com

 

Tel  (464)6572009

Gsm :05352019193

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *