Şirence Bir Gezi

Şirence Bir Gezi

Ben küçük ama içinde kocaman güzellikler saklayan bir cennetten, Sirince’den bahsetmek istedim, gerçi müdavimleri zaten biliyor her sene ziyaret  ediyorlardır ancak bilmeyen çok fazla kişi olduğunu düşünüyorum,bir turizmci olarak en önemlisi ülkesine hayran birisi olarak sizlere tavsiyem kesinlikle ölmeden Sirince’yi görün, gezin havasını içinize çekin,gecenin sessizliğini,gökyüzünde yıldızların dansınıizleyin…

Esimle beraber balayımızı geçirdik Sirince’de,4 güzel gün uzun ama ayni zamanda kısa,masal misali…
Güllü Konakları’nda kaldık, müthiş bir konak,tv kesinlikle yok, kendinizi dinliyorsunuz, sevdiğinize ve kendinize ayırıyorsunuz tüm zamanınızı, güzelim köy kahvaltınızda her şey el yapımı sunuluyor Size,akşam yemekleri şömine sıcağında,mum ışığında,nefis meyve şaraplarıyla…isterseniz nefis gözleme ya da yöresel yemekler sunan birbirinden güzel restoranlar var, tabi her yerde meşhur Şirince şarapları, zeytinleri,zeytinyağları…ve konum itibariyle her yere çok yakin Sirince,bir tasla 2-3 kus vuruyorsunuz, Efes’i, Selçuk’u,Meryem Ana’yı,Kuşadası Milli Park’ı ziyaret ediyor,Tire’ye gidip meşhur köftesinden yiyebiliyorsunuz. İzmir Havalimanı sadece 80 km uzakta, en yakın zamanda kendinize ve sevdiklerinize yapın bu güzelliği, atlayın uçağa, doğru İzmir’e sonrasında Sirince ,ardından Güllü Konaklarda Esra Hanim, Zeynep Hanim zaten sizi yönlendireceklerdir tatiliniz için,ya da konaklayabileceğiniz birçok pansiyon mevcut ama benim naçizane tavsiyem ille de Güllü Konaklar…son sözüm şu ölmeden Şirince’yi görün,yurdumuzun güzelliklerine bir kez daha hayran kalacaksınız.

NASIL GİDİLİR?
Şirince, İzmir ‘in sevimli ilçelerinden Selçuk’un bir köyüdür. Selçuk’a 8 km.uzaklıktaki Şirince köyü, yöredeki turizm merkezlerine günü birlik gelip-gitme olanağı olan bir yerleşim alanıdır. Yolu asfalttır ve denizden 350 m. yüksekliktedir.

İzmir otobanından gelecekler, Belevi gişelerinden çıkarak Selçuk yönünde ilerleyecek ve şehrin girişindeki Shell benzin istasyonunun karşısındaki tali yoldan ilerleyip Şirince tabelasını takip edeceklerdir.
Toplu taşım araçlarını tercih edenler için Selçuk Garajından saat başlarında dolmuş vardır.
Aydın – Denizli ve İzmir yönlerinden Selçuk’a gelen trenlerden yararlanmak isteyenler, yine Selçuk garajına gelip Şirince dolmuşlarına binebilir.

mevlutsonmezler@hotmail.com

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

1 Comment

  1. Aykut 27 Ocak 2009 at 15:19

    En kısa zamanda buraları gezip görmek istiyorum.Şarap çok sevmem ama bölgeyi çok merak etdim.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *