Konya Soyguncularına Dikkat

Tatil yolculukları problem olmadıkça güzeldir. Trafik kurallarına uyulduğu zaman kazalardan korunma olasılığı yüksektir. Tatil yolunda bizi bekleyen bir başka tehlike daha var. Truva Gezi Ekibi bu tehlikenin farkında olmayan yolcuları uyarmak istiyor.aracsaldara

 

Yolunuz ister doğu, ister batı, ister güney isterseniz kuzeye olsun  yolunuz bir şekilde  KONYA civarlarında geçiyor.

 

Konya civarlarında özelikle güvenlik kamerası olmayan benzin istasyonlarından yakıt almak ve dinlenmek isteyenleri büyük bir tehlike bekliyor. Özelikle geceleri burada duran araçların camları kırılıyor. Lastikleri kesiliyor. Eşyaları çalınıyor.

 

İstasyon mafyası olarak da adlandırılan kişiler organize hareket ediyor. Güvenlik kameralarının olmadığı istasyonlarda araçları takibe alan mafya fırsatını bulduğunda birkaç saniyede aracınıza ve size zarar verebiliyor.

 

Konya bölgesinde yor yorgunu olarak gelen yolcular genelde dikkatleri dağınık uykusuz olduklarından dalgın oluyorlar. Bu dalgınlıktan yararlanan mafya üyelerinin biri lastiklerinizi patlatıyor. Bir diğeri camınızı kırıp içinden eşyalarınız çalıyor araçlarına binerek uzaklaşıyorlar.

 

Truva ekibi olarak konuştuğumuz Mafya mağdurlarının ortak yanı. Dinlenmek adına uğradıkları benzinlikte birkaç saniye içerisinde camlarının kırıldığını,  üzerlerine gelen taşlardan dolayı yaralandıklarını belirtiyorlar. Saldırganların özelikle çocuklu ailelere saldırdıkları görülüyor. Saldırıda çocuklarının ve kadınların paniklemesi sebebi ile kargaşa meydana geliyor. Bu kargaşada saldırganların kaçmasını kolaylaştırıyor.

 

Güvenlik Kuvvetlerinin konu üzerinde hassasiyetle durmaması sebebi ile olayları her geçen gün artarak devam ettiği belirtiliyor.

 

Vatandaşlar yakıt istasyonlarına mutlaka güvenlik kamerasının konulmasını, güvenlik tedbirlerinin artırılmasını istiyor.

 

 

DİKKAT

 

1-     Her yakıt istasyonunda durmayın

2-     Güvenlik kamerası olan istasyonlarda durmayı tercih edin

3-     Özelikle otobüslerin durduğu kalabalık olan istasyonlarda mola verin

4-     Değerli eşyalarınızı (Çanta, Cüzdan, Bilgisayar, Fotoğraf  Makinesi, cep telefonu…) eşyalarınız  araba içinde açıkta bırakmayın.

5-     Yanınıza fazla para almayın

6-     Araçlarda bulunan bayanların  takılarının dikkat çekecek kadar çok olmamasına dikkat edin.

7-     Hırsızların peşine düşmeyin. En yakın güvenlik birimlerine haber verin. Kırsalda Jandarma 156 şehir merkezlerinde polis 155 haber verin.

8-     Aracınızı mutlaka kasko yaptırın

9-     Baba bir şey olmaz demeyin

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *