Kömürde Kadayıf: Erçelebi

Kömürde Kadayıf: Erçelebi

Gaziantep denildiğinde ilk akla gelen şeylerden birsi tatlıdır. Tatlılar içerisinden de baklava Gaziantep’le ödeşmiştir. Baklavanın ustası ve merkezi olan Gazi şehir’de kömürde kadayıfın tadı ise bir başka türlü.

 

Nezih bir mekânda yılların tecrübesini sunan Arif usta ve Mehmet Ustaların kömürde yapmış oldukları kadayıflar damaktan damağa dolaşıp duruyor.

 

Dükkân açtığı ilk yıllarda tüp parası bulamayan Arif usta kadayıfı kömürde pişirmek zorunda kalır. Kömürde pişen kadayıf müşteriler tarafından çok beğenilir.  O günden sonra Arif Erçelebi Usta ve ortağı Mehmet Kılıç Usta kadayıfla kömürü özdeştirmişler.

 

Kadayıfta özgün pişirme ve tadı yakalayan ustalar Erçelebi markası altında sadece kendilerinin ürettiği Kadayıf Şöbiyet, Sütlü Kadayıf, Kuşgözü gibi yeni tatlar oluşturmuşlar.

 

Erçelebi markası altında Burmalı kadayıf, Fıstıkzade, Billuriye, Muzlu fıstıklı, Kadayıf sarma, kaymaklı kadayıf, Peynirli kadayıf Erçelebi’de tadılması gereken lezzetlerden en güzelleri.

 

Erçelebi’de kadayıfı diğerlerinden ayıran kullandığı malzeme, pişirme teknikleri, servisi ve ustalığı.

 

İŞTE FARKLAR

 • Kadayıflar Müşteri sipariş ettiğinde pişiriliyor. Bu bakımdan sıcak ve taze oluyor. Buda lezzet katıyor.
 • Sade koyun yağı kullanılıyor.
 • Fıstığın en lezzetlisi olan boz fıstık kullanılıyor.
 • Kömürde pişiriliyor
 • Şekerlenmiyor
 • Servis edilirken yanında süt ikram edilir. Süt hem hazmı kolaylaştırıyor hem de tatlı öncesi alınınca tatlının tadını daha iyi hissedebiliyorsunuz.

 

Kadayıf tadı Erçelebi gece 01.30 kadar açık.

 

Yolunuz Gaziantep’e düşürdüğünüzde Erçelebi’nin kadayıf lezzetlerinizi tatmanızı öneririm. Hepsini tatmaya zamanınız yoksa karışık isteyin. Bol kaymaklı olsun. Kadayıfınız mutlaka kömürde olsun. Afiyet olsun.

 

 

 

 

 

İLETİŞİM

Tel: 0342.3222171

 

Milli Egemenlik Blv. No:33 Şehitkâmil/ GAZİANTEP

 

www.ercelebikadayif.com

 

 

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

5 Comments

 1. oktay 13 Mart 2011 at 19:08

  cok guzel bır lezzet bır gazıanteplı olarak herzaman ılk tercıhım ercelebı kadayıf tesekkurler

 2. memaatı baş 25 Mayıs 2011 at 13:22

  BEN İSTANBULDAN GEZİYE GELDİM BEN BENİM İSMİM MAMAATI BAŞ ERÇELEBİNİN ÖNÜNDEN GEÇTİM.
  BAKTIMKİ İNSANLAR DOLUP TAŞIYOR ALLAH ALLAH DEDİM NEYMİŞ BU ERCELEBİ DEDİM KENDİ KENDİME BİDE İÇERİ BEN GİRİM DEDİM VE DE GİRDİM Bİ KÜNEFE DEDİM. KÜNEFEM GELDİ VAY ANASINI BE DEDİM KAYMAKLI FISTIKLIYMIŞ BE DEDİM VE DE YEDİM BAYILDIM DEDİM ORANIN ŞEF CAHİTİNE DEDİMKİ BU DÜKKAN BATMAZ BANA DEDİKİ BU VATANDA SENİN GİBİ MÜŞTERİLER OLDUKCA ANNIMIZ DİK BİR ŞEKİLDE BU YOLDA İLERLEMEYE DEVAM DEDİM BU KALİTEDE YOLA DEVAM (3)’cü ERÇELEBİYE YOLUMUZ GAZİANTEP ERÇELEBİ

 3. canan kaya 26 Mayıs 2011 at 13:54

  kadayıflarınızı çokbeğeniyorum bana göre baklavadan daha güzel eşsiz bir lezzetti var başarılarınızın devamını diliyorum.

 4. hüseyin deveci 12 Temmuz 2011 at 10:29

  şu anda yurt dişindayım antepe gelir gelmez meşur kadatıfınızı tadacagım

 5. semanur san 21 Temmuz 2011 at 14:44

  BENCE ERÇELEBİ HARİKA…. BEN GAZİANTEPLİYİM. MİLLİ EGEMENLİK BULVARINDA BULUNUYOR…BİR DEFA ÇALIŞAN ABİLER,AMCALAR DA ÇOK İYİ…..

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *