Erzin’in Doğal Kil Maskesi

kilmaskeDoğa bize her zamanki gibi yine topraktan gelen nimetlerini sunmaya devam ediyor. Tabiat harikası olan kil pek çok kadın tarafından cilt bakımında tercih edilen maskeler arasında yer almaktadır. Erzin  kaplıcalarında bulunan kil mağaraları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor. İlgi gösterenlerin büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşmaktadır.

 Piyasada kullanılmakta olan kozmetik maddelerinin birçoğunun içinde kil cilt temizleyici ve selülit önleyici olarak kullanıldığı bilinmektedir. Kilin en bilindik özelliklerinden biri ise yüz bölgesine uygulandığı zaman cildimizdeki yağlı yapıyı emerek yağ oranını dengelemek ve cildimize bebeksi bir yumuşaklık kazandırmaktır.

 Her gün gece ve gündüz için ayrı ayrı kullandığınız kremlerin içinde hangi kimyasal madde bulunduğunu cildimizin bakım ve temizliğini yaparken başka bir şekilde zarar verebileceğini düşündünüz mü hiç? Kırışık önleyici cildi daha genç gösteren, cildinize her makyajdan sonra arındırmak amacıyla kullandığınız, gözeneklerinizi açmak, cildinizi canlandırmak ve bunun gibi bir çok nedenlerle kullandığınız çeşit çeşit kremler yerine tamamen doğal özü topraktan gelen kil maskesi bütün bunları size rahatlıkla sunmaktadır.

Erzin kaplıcalarında taşların arasından çıkarılan kil saçlara canlılık vermekle birlikte kepek önleyici özelliği de bulunmaktadır. Bilinen pek çok cilt yarasına sivilce akne gibi bizi rahatsız eden cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir.

  Erzin kaplıcalarına gidip de cilt maskesi (çamur banyosu) yapmadan gelmemek lazım.  

 

Topraktan gelen doğal güzellik olan Erzin kaplıcalarının doğallığından vazgeçemeyeceğiniz kil maskesini denemenizi tavsiye ederim.kilmaske3 kilmaske2 kilmaske1 kilmaske4 kilmaske5 kilmaske

 

 


About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *