Doğaya Armağan Bir Dergi

dogadergi.jpgDoğŸa DerneğŸi’nin, Türkiye doğŸasının bilinmeyen özelliklerini, önemli doğŸa alanlarını ve nadir canlı türlerini konu alan dergisi “DoğŸa”nın ilk sayısı 1 Ekim’de tüm gazete bayilerinde yerini alacak. Tarkan’ın doğanın yok oluşŸuna dikkat çekmek amacıyla yazdığı ve söylediğŸi, “Uyan” adlı şŸarkı kamuoyuna ilk defa ve sadece “DoğŸa” dergisinin bu sayısıyla birlikte sunulacak. 

DoğŸa Dergisi, Türkiye’nin yaban hayatına, doğŸa fotoğŸrafçılığŸına, doğŸa turizmine ve doğŸanın diline zengin görseller ile ayna tutacak ve doğŸanın korunması için önemli bir boşŸluğŸu dolduracak. Üç ayda bir yayımlanacak ve gazete bayilerinden satın alınabilecek DoğŸa Dergisi, Türkiye’de doğŸayı tanımak ve yaşŸatmak isteyen herkes arasında köprü oluşŸturacak. Yüzde yüz geri dönüşŸümlü kö¢ğŸıda basılan dergi, tüm Türkiye’de 6 YTL fiyatla satışŸa sunuluyor. 

Tarkan’ın “Uyan” adlı single’ı hediye 

Tarkan’ın doğŸa için yaptığŸı ve söylediğŸi, Orhan Gencebay’ın bağŸlaması ile eşŸlik ettiğŸi “Uyan” adllı şŸarkı derginin ilk sayısının en önemli sürprizi. DoğŸa DerneğŸi’ne destek vermek için “Uyan” adlı şŸarkıyı üreten Tarkan, şŸarkının sözleriyle içinde bulunduğŸumuz tehlikeye dikkat çekiyor ve birlik çağŸrısı yapıyor. şžarkının son dizesi DoğŸa DerneğŸi’nin en temel ilkesinin altını çiziyor: “HerşŸey mümkün eğŸer inanırsan”. Dergiyle birlikte armağŸan edilecek single’da “Uyan”ın dört ayrı versiyonu ve iki farkllı ney solo kaydı yer alıyor. “Uyan”ın videoklibi, Ben&Jerry’s’in katkıları ile Gediz Deltası’nda çekildi ve Ekim ayı içerisinde televizyon kanallarında yayımlanmaya başŸlayacak. 

Dergideki dikkat çekecek konular arasında Tarkan ve Orhan Gencebay’la doğŸa hakkında yapılan röportaj yer alıyor. Hasankeyf, sakallı akbaba ve BoğŸaziçi ö–nemli DoğŸa Alanı diğŸer kapsamlı konular. Derginin sonunda dört sayfalık İngilizce bir özet yer alıyor. 

DoğŸa DerneğŸi Genel Müdürü Güven Eken, dergideki editör yazısında DoğŸa Dergisi hakkında şŸunları diyor “DoğŸa Dergisi’nin doğŸuşŸuna ön ayak olan bizler, gücümüzü solup giden doğŸadan alıyoruz. İki milyon yaşŸındaki Tuz Gölü’nün ölümü karşŸısında, sessiz kalamıyoruz. Hasankeyf yok olurken, başŸımızı yastığŸa rahat koyamıyoruz. İnsanın insanı yok ettiğŸi bir dünyada, vicdanımızı kandıramıyoruz. Biz, DoğŸa DerneğŸi’yiz. Allianoi’den, Hasankeyf’ten, Tuz Gölü’nden ve Anadolu’nun insanının yüreğŸinden dünyaya yayılan bir vicdan zerresiyiz”.

 

 www.dogadernegi.org

Tagged with:

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *