Cunda’nın Yeni Gözdesi Mola Cunda.

Cunda’nın Yeni Gözdesi Mola Cunda.

Cunda, güzel mimarisi ve verdiği huzur ile dikkat çeken otellerine bir yenisini daha ekledi; Mŏla Cunda.

Otel, iki ucunda bulunan yel değirmeni formunda binalardan esinlenerek, Latince “Yel Değirmeni” anlamına gelen “Mŏla” ismini taşıyor.

Mŏla Cunda, farklı mimarisi ile Cunda Adası’nda kendini hemen fark ettiriyor. Ödüllü mimar Serhat Akbay’ın çizimi ile ortaya çıkan Mŏla Cunda, İzmirli ünlü mimar Hüseyin Madenoğlu’nun da katkılarıyla ve yine özel projeleriyle adını duyurmuş Tulya Madra’nın iç mimarisini tasarlamasıyla hayata geçti.

Serinleme havuzu, açık ve kapalı restoran alanları, 21 deluxe, 9 suite odası, deniz ve orman manzaralı barı, şömineli lounge alanı, Cunda’nın park sorununa çözüm olacak büyük otoparkı ve sayısız birçok özelliği ile Mŏla Cunda, misafirlerine yaz-kış hizmet sunabilecek özel bir butik otel.

Otelde el yapımı aydınlatma ve sandalyelerden, birçok farklı oturma gruplarına; 350 yıllık sedir ağacından yapılmış özel masasına kadar her şey özenle seçilmiş. Otel, önümüzdeki sezon hizmete alınacak toplantı salonu ve spa merkezi ile kış mevsiminde de ziyaretçilerini ağırlayacak şekilde tasarlanmış.

Açılışından itibaren Mŏla Cunda; Karafakiden, Gezi Partisi, Löplöpçüler, Canavar Keşifte, Bilinmeyen Rota, Sırt Çantalılar, Adamlar Yapıyor, Uzak Rota, Çizen Bayan, Urban Confessions gibi tanınmış ve çok fazla ziyaret edilen blog sayfalarının yazarlarına ev sahipliği yaptı.molacunda3

Bade İşçil Süalp’in reklam yüzü olduğu Veet markasının lansman partisine de ev sahipliği yapıp, Bennu Gerede, Yunus Günçe, Koray Erkaya, Pınar Eczacıbaşı, Bade İşçil Süalp ve eşi Malkoç Süalp gibi birçok ünlü ismi beraberinde ağırlayan Mŏla Cunda, Cunda’nın yeni trendy ve hip oteli olmaya aday.molacunda4

Otele özel olarak transfer edilen mutfak ekibi ve barmeni, gerek Ege Bölgesi’nin damak tadına uygun menüleri gerekse birbirinden farklı kokteylleri ile ziyaretçilerine şık bir hizmet sunuyor. Kahvaltı ile başlayan müziği, günün akışına göre hızlandırıp yavaşlatarak gece yarısına kadar devam ettiren Mŏla Cunda, bu konuda da kendine özgü farklı bir tarzı benimsemiş. Özel hafta sonlarında düzenlenen partilerde konuk DJ’ler, Mŏla Cunda tarzına farklı bir renk katıyor.

Otelin kendisi kadar kuruluş hikayesi de farklı.  İş hayatlarının ötesinde dostlukları olan, İstanbul’da, kurumsal şirketlerde yöneticilik yapmış Orçun Özsüt ve Demirbaş Yapı İnşaat Şirketi’nin sahibi Sefa Demirbaş, bu projeye ortak girişimde bulunmuş. Yaklaşık 2 dönümlük araziye kurulmuş otelin, üçüncü derece sit alanı olduğu için Anıtlar Kurulu ve Ayvalık Belediyesi’nden alınan izinlerinin tamamlanması 3 yıl sürmüş. Mŏla Cunda ortaklarından Orçun Özsüt kuruluş hikayesini,  “Ortağımın müteahhit olması avantajını kullanarak, çok zorlu geçen bir kışa rağmen 15 Ocak’ta temelimizi atıp, 15 Temmuz’da oteli açarak 6 ay gibi rekor sayılabilecek bir sürede oteli tamamladık” şeklinde dile getiriyor.

Kuruluşunda ulaşım rahatlığını da göz önünde bulundurulan Mŏla Cunda’ya; İstanbul ve İzmir’den karayoluyla ulaşmak çok kolay. Cunda’ya 40 kilometre mesafede bulunan Edremit Körfezi Havaalanı ise rahat ulaşımı sağlayan bir diğer alternatif… Yenilenen ve büyütülen havalimanına, önümüzdeki yıl yurt dışı tarifeli seferler de eklenecek. Otelin önünde bulunan Cunda Limanı’na tekneleri ile gelecek misafirler için de Mŏla Cunda, sadece yürüme mesafesinde.molacunda2

Tagged with:

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *