Bir Bilet Al-maya ne Dersin

Bir Bilet Al-maya ne Dersin

Avrupa’nın 2. sınıf trenlerinde sınırsız seyahat imkanı tanıyan interrail bileti hakkında Türkiye’de yazılmış ilk kitap olan Bir Bilet Al, yenilenmiş 2008 baskısıyla Boyut Yayıncılık’tan çıktı ve ilk defa Tüyap Kitap Fuarı’nda okurlar ile buluştu.

Bir Bilet Al, kendini işten attırıp aldığı tazminatla tek başına interrail’e giden Gizem Altın Nance tarafından kaleme alındı. Kitap iki bölümden oluşuyor: “Yol Günlüğü”, genç bir kadının arkadaşıyla sohbet edermiş gibi kaleme alınan eğlenceli yolculuk notlarından, “Yol Rehberi” ise interrail’e çıkmak isteyenler için gerekli bilgilerden ve ipuçlarından bahsediyor.

Kitabın rehber bölümü, 2008 baskısı için güncellendi ve tamamı yeniden yazıldı. Geçen sekiz yıldaki en önemli değişikliklerden biri, dünyanın her yerinde hiçbir maddi beklentileri olmadan gezginlere kapılarını açan ailelerin artmasıydı. Kitapta detaylı olarak anlatılan bu organizasyonlar sayesinde sadece kalacak yere para harcamadan gezmek değil, gidilen yerlerde yaşayan insanlarla kaynaşmak ve kültür alışverişi yapmak da mümkün hale geldi. Rehberde aynı zamanda Avrupa’yı ucuza ama keyifle gezmenin yolları, yabancı dil bariyerini aşmak, farklı interrail rotaları, yollarda Türk olmanın dayanılabilir ağırlığı, acil durumlarda yapılması gerekenler gibi can alıcı konular da işleniyor.

Yazarın kendi hayatı da interrail’den sonra tamamen değişmiş, eğer interrail yapmasaydı asla cesaret edemeyeceği maceralara atılmış. Greencard’la gittiği Amerika’da sekiz yıl yaşadıktan sonra eşiyle birlikte tüm mal varlıklarını satarak bisikletle dünya turuna çıkmışlar. Gizem Altın Nance ve eşi, 2008 yılında TEMA Vakfı’nın bisikleTEMA projesini gerçekleştirmek ve bisikletin bir ulaşım aracı olarak yaygınlaşmasını sağlamak üzere İstanbul’dan Sidney’e bisikletle gitmek üzere yola çıktılar. 

Gizem Altın Nance, interrail’in sadece bir tren bileti olmadığına inanıyor: “Interrail sayesinde anladım ki bir gezgin olarak yapılan yolculuk, aslında insanın kendi içine yaptığı bir yolculukmuş. Umarım size yola çıkacak cesareti verebilirim”.

Gizem Altın Nance’i Amerika anılarını anlattığı “Dostum Pasifik – Bir Türk’ün Green Card Anıları” isimli kitabı da Bir Bilet Al ile eş zamanlı olarak Boyut Yayıncılık tarafından yayınlandı ve her iki kitap da kitapçılarda ki yerini aldı. Kitaplarınıza 0212 444 53 53 numaralı Boyut Yayın Danışma Hattını arayarak yorulmadan kolayca sahip olabilirsiniz. Kitaplarınız adresinize gönderim ücreti alınmadan gönderilir.


Detaylı bilgi ve iletişim için
Seçil Sezercan
Pazarlama İletişim Yöneticisi
0212 413 33 05
secil.sezercan@boyut.com.tr

Tagged with:

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *