Beypazarı Festivali

beypazari_festivali02Beypazarı; 06-07 Haziran tarihleri arasında 10.su gerçekleştirilecek “Beypazarı Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali” için hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor

 

Beypazarı; 06-07 Haziran tarihleri arasında 10.su gerçekleştirilecek “Beypazarı Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali” için hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin her bölgesinden gelecek ziyaretçiler, özellikle de Ankaralılar Beypazarı’ndaki kültürler buluşmasına akın edecekler. 

 

Geçen yıl 130 Binin üzerinde ziyaretçinin akın ettiği Beypazarı Festivali’ne bu yıl daha fazla katılımın olacağı tahmin ediliyor. Kültürlerinin tanıtımını yapacak çok sayıda Belediyenin katılması beklenen festival; 06 Haziran Cumartesi günü yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

 

Kültürler Beypazarı’nda Buluşuyor

Yabancı konuk ülkeler ve belediyeler kültürel özelliklerini yansıtan gösterilerle festivale  renk katacaklar. İki gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunacak olan ülke temsilcileri, tüm Beypazarılılar tarafından merakla bekleniyor.

 

Kültür Festivalinin Vazgeçilemezleri Sergiler

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda sanatçının fotoğraf ve resim sergilerinin yer alacak

 

Yöresel Kültürler Bir Arada

Çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl ülkemizin değişik yörelerinden katılacak 30’u aşkın  farklı il ve ilçe Belediyeleri festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü ürünleri tanıtacaklar. Festival için hummalı çalışmaların sonuna yaklaştıklarını belirten Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp; festivalin büyük bir coşkuyla kutlanacağının altını çizerken katılımcıların daha önce gidip görme fırsatı bulamadıkları yöreler hakkında bilgi sahibi olacaklarını, o yörelere has lezzetleri tadabileceklerini söyledi.

 

Bu yıl şehir stadyumunda Beypiliç sponsorluğunda düzenlenecek konserlerle dopdolu geçecek festival için işletmeler de hazırlıklarına başladı.
 
Tagged with:

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *