Bayramda Nereye Gitmeli?

Bayramda Nereye Gitmeli?

Kurban Bayramında nereye gitmeli, nerde tatil yapmalı sonbahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde hangi bölgeler tatil için elverişidir merak edenler için bayramda tatil önerileri yaptık.
Dokuz günlük Bayram tatili yola çıkacaklar için yılın son tatil fırsatı

AKDENİZ VE EGEDE SON KEZ DENİZE GİRME ŞANSI

rusturistMevsim sonbahar, Havalar ülke genelinde mevsim normallerinde Denize girmek isteyenler için Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesi tercih edilebilir. Ancak Ege bölgesinde hava sıcaklığı düşeceğinden deniz ve güneşten yaralanmak için Akdeniz bölgesini önceleyin. Alanya, Antalya, Kemer tercih edilebilir. Bodurm, Alanya, Marmaris Ayvalık’ta şezlonglar hala seni bekliyor.

KARADENİZ DALGALIDA OLSA SENİ BEKLİYOR
Karadeniz bölgesinde doğanın güzelliklerinden yaralanmak için son fırsat olabilir. Mevsimin kışa yaklaşması ile birlikte yağmurlar artacaktır. Karadeniz kültür turları için bu yıl Kurban bayramı son fırsat olabilir. Sümele, Uzungöl, Ayder seni bekliyor.

İÇANADOLU KÜLTÜR TURLARI İÇİN İYİ FIRSAT
Sonbaharın güzelliklerini yaşamak isteyenler için Bolu bölgesinde ormanın ve göllerin keyfini çıkartmak isteyenler; Sülük Gölü, Sünnet gölü, Çubuk Gölü bölgesine gidebilirler.
Bayramda Ürgüp Göreme’ye gitmemişseniz bu bayram rotaları buraya çevirebilirsiniz.

Eğer Konya’yı görmediniz ise manevi bir Konya turu güzel olur. Ancak üç günden fazlası sizi sıkar.

İSTANBUL SENİ BEKLİYOR OLACAK
İstanbullular tatil yada memleketlerine bayramlaşmaya gideceği için iyi bir İstanbul kültür Turu az trafikte eğlenceli olabilir. Sultanahmet, Ayasofya çarşılar seni bekliyor olacak.

GÜNEYDOĞU GEZİSİ CESARET İSTİYOR

Ülkemizin bu mevsim gezilebilecek en güzel mekanları kültür turu meraklıları için güneydoğu Anadolu bölgesi, Gazianep, Şanlıurfa, hasankeyf3Mardin, Diyarbakır yüksek sıcakların düştüğü tam bir gezi havasının oluştuğu mevsime denk geliyor. Ancak bölgedeki terör olayları , Suriye’de devam eden savaş çekencilere sebep olabilir. Bu sebeple tur bulma olanaklarınız azdır. Bireysel ve arkadaş gurubu ile biraz cesaret gösterirseniz Zeugma müzesi, Kurutmalık biberler, salçalar, Balıklıgöl, Kasımiye, Halfeti, Hasankeyf, Göbeklitepe, Diyarbakır ulu cami ve yöredeki kültür hazineleri seni bekliyor olacak. Bölgeye
gidişiniz halkada moral olacaktır. Sizin olduğu kadar bölge insanın size ihtiyacı var.

DOĞUDA KALIN GİYİNMELİ

Doğuda havalar iyice soğusa da elbiseler kalın giyilirse Erzurum, Çifte minare, Van Kahvaltısı, Ardahan, Ahlat seninle olacak.

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *