Antakya’da Lezzet Turu

Antakya’da Lezzet Turu

Yemekleriyle, kültürüyle, farklı inanışlarda tek bayrak altında huzur içinde
yasayan halkıyla yaşanılası bir yer Antakya. Sıcak, şirin, küçük bir şehir. Asi Nehri
şehrin ortasında sessizce akarken siz nehrin kenarından şehri keyifle izliyorsunuz.

Dar sokaklarında evler hala tarihi dokusunu korurken, bir tarafı da elbette çarpık şehirleşmeye
Kurban edilmiş. Hatay müzesinde mozaikleri gördükten sonra şehrin yöresel yemeklerini sunan restoranlar da kendinize essiz bir ziyafet çekebilirsiniz. Sveyka restoran, Sultan sofrası, Anadolu restoran nefis yöresel yemekleriyle yöre halkına ve turistlere hizmet veriyor, meşhur Petek pastanesinde ya da Edem pastanesinde kabak tatilinizi, bölgesel tatlıların en lezizini bulabilirsiniz.

İlle de künefe diyenlerdenseniz harika künefe, kral künefe gibi künefeciler birbirleriyle yarışmakta. Dedeman Antakya Dedeman misafirperverliğiyle sizleri evinizin sıcaklığında ağırlıyor, otel kapalı havuzu, spor kompleksi, essiz odaları ve en önemlisi güler yüzlü personeliyle 5+ yıldızlık hizmet vermekte, yok ille de butik otel tarzı bir yer arıyorsanız Savon Otel, Liman Otel de şehrin size sunduğu güzel tesislerden. Ayrıca son dönemde kaplıca turizmine de Ottaman otelle kapılarını açmış Antakya.

Şehre THK’nin İstanbul’dan her gün tarifeli seferleri bulunmakta, bir tasla iki kus vurmak isteyenlerdenseniz Antakya’yı gezdikten sonra Anadolu Jet Ercan seferleriyle Kıbrıs’ı da görmeniz mümkün. Bu hafta sonu bir güzellik yapın kendinize, gelin Antakya’ya bu güzel şehrin sıcak insanlarıyla tanısın, aman dikkat bunu yaparken yemeklere kendinizi
Kaptırıp fazla kilolarla boğuşmayın.
Sevgi ve saygılarımla

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

3 Comments

 1. merih mercimek 04 Mart 2009 at 22:41

  mevlüt bey yazılarınızı yakından takip ediyorum ;gezip gördüğünüz yerleri çok iyi tasvir edebiliyorsunuz .sizi tebrik eder çalışmalarınızın devamını dilerim.

 2. sigortaci74 06 Mart 2009 at 15:09

  Sevgili Mevlüt Bey,

  Sizi ve yazılarınız takip ediyorum. Sizden Mersin ve yöresi ile ilgili bri yazıda bekliyoruz.

  Saygılarımla.
  Engin ESEN

 3. mevlut sonmezler 07 Mart 2009 at 00:09

  Engin Bey merhaba,şu aralar Mersin seyahati yok planlarımda ancak enkısa zamanda sizler için gezip görecek ve ayrıntılı bir yazı göndereceğim Truva’ya ve Hasan Mahir Beyefendiye.Ayrıca güzel yorumları için Merih Hanım’a ve sizlerle bu sayfada buluşmamı sağlayan Hasan Mahir Beyefendi’ye teşekkürlerimi sunarım.Saygılarımla

  Mevlüt Sönmezler

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *