AMSTERDAM’DA Bedava Yapabileceğiniz On Etkinlik

AMSTERDAM’DA Bedava Yapabileceğiniz On Etkinlik

Avrupa’da tuvaletlerin bile paralı olduğu bu günlerde size ucuza gezmenin değil, bedava gezmenin taktiğini veriyorum. Hollanda’nın başkenti Amsterdam hakkında çok şey okumuş olabilirsiniz ama burada bedava yapılacaklar hakkında az bilginiz vardır?
İşte size bedava tüyolar.

BEDAVA FERİBOTA NASIL BİNİLİR?
Amsterdam centraal’in arka kapısından çıktığınızda Buiksloterweg ve Ndsm feribotları ile schellingwouderdijk ve nieuwendammerdijk giden feribotlar bedava hatta bisikletinizle bile binip farklı yerler keşfedebilirsiniz.
BEDAVA FİLİM İZLE
Eye film enstitüsünde Hollanda’nın en büyük film arşivi ve laboratuarı olan bu 4 katli binanın sadece alt katında bedava film izleyebilir yada gün batımını nehre karşı buradan izleyebilirsiniz.
İNTERNET BEDAVA NASIL KULLANILIR?
Halk kütüphanesi olan 0BA’da 1 saat internet+müzik ve film izlemek de bedava. Kahvenizi burada içmek de ayrı bir haz verecek size.
BEDAVA KADIN EVİ
Begijhof’u bedava ziyaret edebilirsiniz.. ( eskiden rahipler ve kotu yola düşmüş kadınların sığındığı tarihi yer )
MÜZEYİ BEDAVA GEZMENİN YOLU
Schutters müzesi ve arcom mimarlık merkezi ( salı’dan – cumaya kadar bedava )
BEDAVA KONSER NASIL İZLENİR
Het muziktheater da ve het concertgebouw’da salI gÜnleri bedava konserleri izleyebilirsiniz bu keyifli aktiviteyi kesinlikle kaçIrmayin derim.
BEDAVA PIRLANTA YAPIMI
Pırlanta atölyesinde pırlantaların nasıl islendiğini bedava görüp izleyebilirsiniz yalnız yapmanız gereken tek şey www.gassen.com’a girip form doldurmak bu sizin bedava giriş biletiniz olacak.
ŞEHİR ARŞİVİ BEDAVA
Amsterdam şehir arşivini de bedava ziyaret edebilirsiniz. Şehrin tarihi hakkında öğrenebileceğiniz ve görebileceğiniz en güzel fotolar burada.
BİT PAZARI HANGİ GÜN BEDAVA
Jordende semtinde bulunan noordermark bit pazarı da her ayın ilk pazar günü bedava.Burada kendinize hoşunuza giden antika hediyeleri çok ucuza alabilirsiniz.
SANAT TERSANESİ BEDAVA
Ndsm’de bulunan sokak sanatçıların boş ve terk edilmiş binadan oluşturdukları Sanat Tersanesi de bedava . Buraya yukarıda bahsettiğim ücretsiz feribotlarla gidebilirsiniz.

 

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *