6. Uluslar Arası Açık Deniz Balık Turnuvası

balik1Bodrum Marine Group ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina ve Marina Yacht Club Bodrum’un katkılarıyla gerçekleşen Bodrum Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası, 43 teknenin katılımı ile başladı.
Perşembe ve cuma günleri Milta Bodrum Marina’ya giriş yapan ekipler; Marina Yacht Club’da kayıt işlemlerini tamamladılar. Vespa Cafe’de gerçekleşen bilgilendirme toplantısının ardından tüm konuklar Marina Yacht Club Jazz Bar’daki kokteyle katıldılar.

Cumartesi sabah beş sularında denize açılan yarışmacılar; akşam altıda tartma işlemi için Marina Yacht Club’da buluşacaklar.

Geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanısıra, doğal güzelliklerine de dikkat çekmek amacıyla başlatılan turnuvanın bu sene 6.’sı düzenleniyor. ‘Bodrum Açık Deniz Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası’nda paylaşılan dostluk ve tecrübenin yanı sıra, toplam 10.000 Dolar para ödülü ve çeşitli hediyeler de sahiplerini bulacak.

Turnuva sportif amaçlı olup, IGFA (Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu) Sportif Balıkçılık Deniz Kuralları ve Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvasına özgün kurallar gerçerli. Ayrıca bu turnuvada çevreyi korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla, “Yakala ve Sal” (Catch and Release) ve etik kurallar öncelikli uygulanmakta.

cananasf
6.ULUSLARARASI ACIK DENİZ BALIK TURNUVASI PROGRAMI

25 Ekim, Cumartesi
05:30 Offshore balıkçılarının denize açılışı
12:00 Line Out
12:30-14:00 Boat Party
14:15 Offshore balıkçılarının denize açılması
18:00 Oltaların sudan çıkarılması
19:00 Yarışmacılar için son tartı saati Marina Yacht Club Jazz Bar
19:30 Hakem kararlarının açıklanması Marina Yacht Club Jazz Bar

26 Ekim, Pazar
05:30 Offshore balıkçılarının denize açılışı
16.00 Oltaların sudan çıkarılması
17:15 Yarışmacılar için son tartı saati Marina Yacht Club Jazz Bar
19.00 Gala yemeği ve ödül töreni Marina Yacht Club

About author

BUNLARDA İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *